Kabaret Moralnego Niepokoju to jeden z najpopularniejszych Polskich kabaretów. Oficjalnie za datę jego powstania podaje się rok 1996. Jak sami o sobie napisali "wychodzimy z założenia, że skoro robimy kabaret to powinno być śmiesznie". Nie da się ukryć, że można ich także zaliczyć do osób publicznych - jako postacie z telewizji się zapisali w naszych pamięciach na dobre. Sami mówią że: "Humor ma wiele postaci i rozśmieszać można na różne sposoby. My robimy to tak jak umiemy, w sposób można rzec tradycyjny, za wzory mając kabarety literackie, których głównym tworzywem jest słowo. Rezygnujemy zatem z techniki typu stroboskopy, lasery, mini dyski i inne technologie opatentowane przez NASA, nie jesteśmy teatrem wystawiającym wodewile, zabawnym baletem, komediową trupą pantomimiczną, standing comedians, wokalną bądź muzyczną formacją na wesoło. Jesteśmy kabaretem. Kabaretem, któremu najbliższy jest przydomek "literacki", który składa swoje programy z piosenek, także tych lirycznych, skeczy i monologów, także tych pisanych mową wiązaną."
Tak więc kabaret literacki to ich najlepsze określenie. Duży wplyw ma na to zapewne to, że skład który się zawiązał w Kabaret Moralnego Niepokoju poznał się... na studiach polinistycznych :) Krótko napisali o tym z kolei tutaj: "Poznaliśmy się studiując na wspólnym roku polonistykę, na której, z braku innych kandydatów stworzyliśmy samorząd, a niedługo potem, z braku lepszych pomysłów - literacką gazetę "Podniebienie". Na jej łamach drukowaliśmy swoje wiersze o miłości, śmierci i całej reszcie, a także z czasem utwory fraszkopodobne, które pozwoliły nam uwierzyć, że potrafimy się bawić także bez alkoholu, choć z alkoholem jest oczywiście dużo lepiej. Raz do roku z większym bądź mniejszym skutkiem staraliśmy się uatrakcyjnić organizowane przez nas Dni Polonistyki scenicznym występem. W dużej mierze to z tamtych czasów wywodzi się bardzo popularny do dziś pogląd, że przedstawienie jest tylko pretekstem do następującej po nim zabawy. Nieocenione wsparcie i pomoc, także finansową, ale przede wszystkim duchową okazał nam pan dziekan dr Andrzej Guzek, dla którego nasza wdzięczność jest dozgonna."
Po wstępnym ukształtowaniu się składu, dołączyli do niego profesjonalni muzycy, choć także studenci naszego wydziału. W takim gronie postanowili spróbować sił w jakimś konkursie. Całą wiedzę o publicznym rozśmieszaniu czerpiąc z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu Potem, Stanisława Tyma i Dudka wyruszyli na eliminacje PAKI do Radomia, a potem na jej finał do Krakowa. Tam z rąk p.Tyma odebrali nagrodę Grand Prix, zaś od kabaretu Potem nagrodę środowiska kabaretowego.
Kabaret Moralnego Niepokoju - Drzwi
Sopocki Hit Kabaretowy: Kabaret Moralnego Niepokoju - Po pandemii
Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2021: Kabaret Moralnego Niepokoju - Seks
Ucieczka z Polski przez Polski Ład (NOWOŚĆ, 2022!) - Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru
Kryzys Na Granicy Polski z Białorusią (NOWOŚĆ, 2021!) - Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru
Bananowa republika: Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowa dziewczyna Taty
Przemęczony Lekarz Na Dyżurze (NOWOŚĆ, 2022!) - Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru
Nowe Obostrzenia Na Sylwester 2022 (NOWOŚĆ 2021) - Kabaret Moralnego Niepokoju, K2 i Chyba
Gdy Zapomnisz o Dniu Babci... (NOWOŚĆ, 2022!) - Kabaret Moralnego Niepokoju
Przystanek Opole - Kabaret Moralnego Niepokoju i Ada Borek - Skojarzenia
Ceny Na Stacjach Paliw (NOWOŚĆ, 2021!) - Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru
Kabaret Moralnego Niepokoju - Jadłopodawca
Kabaret Moralnego Niepokoju - Teleturniej
Nowy Taryfikator Mandatów (NOWOŚĆ, 2022!) - Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru
Podwyżka Ceny Alkoholu (MEGA Skecz!) - Kabaret Moralnego Niepokoju
Nick: Admin Treść: Jedzie zajączek z niedźwiedziem na jeden bilet i przychodzi kanar.
To niedźwiedź schował
Zajączka do kieszeni w marynarce i pokazuje bilet.
Kanar się pyta:
- A co pan tam trzyma w kieszeni marynarki?
niedźwiedź uderza się w pierś (tu powinien być taki zamaszysty gest), wyciąga spłaszczonego Zajączka i mówi:
- Zdjęcie kolegi.